شرکت سات در تاریخ ۱۳۶۲/۱۲/۱۶ توسط تعدادی از فارغ التحصیلان رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه پلی تکنیک تهران به صورت سهامی خاص و طی شماره ۵۱۳۸۰ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی واقع در تهران تاسیس گردید و به صورت رسمی فعالیت خود را در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی از سال ۱۳۶۳ آغاز نموده و در ادامه در کلیه بخش های بالادستی و پایین دستی طرح های نفت و گاز حضور فعال داشته است.

شرکت سات با بهره مندی از نیروهای متخصص و کارشناسان زبده و دارا بودن بیش از ۳۰ سال تجربه موفق در امر اجرای پروژه های نفت، گاز، آب و پتروشیمی بعنوان یکی از پیشگامان عرصه پیمانکاری در مقیاس کشوری و اجرای پروژه های بین المللی بوده است.

شرکت سات جهت ارائه خدمات پیمانکاری EPC در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی پاسخ گوی نیازمندی های طیف قابل توجهی از کارفرمایان و مشتریان بوده و در این راستا احساس مسئولیت می نماید.

این شرکت با هدف ارائه خدمات با کیفیت ، به منظور تأمین انتظارات کارفرمایان از طریق مدیریت مناسب در پروژه ها و رعایت الزامات قانونی و اصول H.S.E و جلوگیری از آلودگی محیط زیست در جهت توسعه پایدار، استقرار سیستم های مدیریت یکپارچه IMS از جمله سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001: 2008 و مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گازطبیعی و پتروشیمی ISO/TS 29001 و مدیریت محیط زیست ISO 14001 و مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001 و مدیریت ایمنی و محیط زیست در صنایع نفت و عمرانی HSE-MS را سرلوحه عملکرد خود جهت بهبود مستمر در تمامی سطوح سازمان قرار داده است.

بدین منظور تمامی مدیران و کارکنان شرکت ، به عنوان یک شرکت با صلاحیت پایه ۱ رشته نفت و گاز خود را ملزم به رعایت اصول زیر می دانند:

  • ارتقاء توان فنی ، مهارت و دانش کارکنان شرکت با فراهم نمودن آموزشهای لازم برای کارکنان به منظور دستیابی به کیفیت مطلوب در اجرای  پروژه ها.
  • رعایت آخرین استانداردهای فنی و مهندسی مطابق با سطح  کیفیت مورد انتظار کارفرمایان در اجرای پروژه ها.
  • تلاش برای استفاده از فناوری های روز دنیا در پروژه ها جهت ارتقاء بهره وری منابع و افزایش توان رقابتی در بازارهای داخلی و خارجی
  • جلب نظر و افزایش رضایت کارفرمایان با انجام پروژه ها مطابق با برنامه زمانبندی مصوب و رعایت مشخصات  کیفی، فنی، ایمنی و زیست محیطی در اجرای آنها
  • ایجاد محیطی ایمن و بهداشتی برای کارکنان و پیمانکاران
  • ارتقاء فرهنگ بهداشت ، ایمنی و زیست محیطی و پیشگیری و کاهش آلودگی  های موجود و مدیریت بهینه در مصرف انرژی و منابع

 

در طول بیش از سه دهه فعالیت، این شرکت با بکارگیری حداکثر توان خود موفق به اجرای بیش از ۴۰ پروژه شده است. همچنین از سال ۱۳۸۸ با خرید دستگاه حفاری جهت دار افقی یا HDD  از شرکت Herrenknecht  آلمان موفق به انجام پروژه های متعدد در زمینه عبور خطوط لوله نفت، گاز و آب از زیر رودخانه های کشور گردیده است.

 

همچنین مهمترین پروژه های اجرا شده در سال های اخیر عبارت است از:

۱. پروژه خط انتقال گاز “۴۸ ساوه به طول ۷۲ کیلومتر

۲. خط انتقال “۲۴ اتیلن غرب کشور به طول ۱۷۶ کیلومتر

۳. تکمیل خط لوله “۲۶ لوپ تنگ فنی – اراک به طول ۷۳ کیلومتر

۴. خط انتقال گاز “۲۴ شمال اهواز به طول ۱۱۰ کیلومتر

۵. پروژه خط انتقال گاز “۱۲ الموت به طول ۴۹ کیلومتر

۶. پروژه عبور ۱۷ مورد خطوط انتقال آب “۴۰ از زیر رودخانه های کرخه و کارون به روش HDD